Home     Librarie Online     Citate Celebre     Autori Celebri     Proverbe     Cenaclu     Adauga Text Cauta Citate

Texte literare despre asteptari

Tamar
Tamar Am purtat așteptări cât pot umeri să poarte Și-am pândit în zadar împliniri de dorinți Ori, priviți-mă azi, condamnată la moarte De jurați veghetori cu pretenții de sfinți. Merit rugul pe care se-ntrec să-l apri continuare...
Publicat de: Silvia Bebereche la data de: 07-09-2017, 11:53 pm
Cuvinte cheie: asteptari, | dorinte | condamnare

< 1 >
Citatul ZileiCitatul Zilei  Vreau Citatul Zilei pe Site-ul Meu Vreau Citatul Zilei pe Site-ul Meu
Doctorina fericirii e doctrina miscarii care cuprinde intregul univers. Scopul ei este crearea pe pamant a erei de aur, in care numai adoratorii aurului isi pierd sensul vietii lor.
Autor: Janos Bolyai - Categorie: Fericire .

Intelepciune.ro va recomanda

Fara Poza

Boris Ioachim
"Ce este pesimistul? Un optimist bine informat." Grigore Moisil "Poeţii nu se ruşinează de propriile experienţe - ei profită de ele." Friedrich Nietzsche
S-a nascut in data de 25-Ianuarie-1967
Oras: Săveni
Judet: Botosani
Varsta: 51 ani
Membru din: 13-Octombrie-2008
Texte publicate: 465

Ultimele comentarii:

Silvia Bebereche - 16-05-2018, 9:45 pm

Contact Cultural - Mircea Duca - 09-05-2018, 9:29 pm

Silvia Bebereche - 09-05-2018, 1:33 am

Silvia Bebereche - 09-05-2018, 1:31 am

Contact Cultural - Mircea Duca - 07-05-2018, 8:14 pm

Silvia Bebereche - 06-05-2018, 11:49 pm

Contact Cultural - Mircea Duca - 24-03-2018, 7:52 am

Membrii Intelepciune.ro recomanda

Fara Poza

Mihaileanu Laurentiu
S-a nascut in data de 10-Noiembrie-1953
Oras: Cluj-Napoca, Judet: Cluj
Varsta: 65 ani
Texte publicate: 17

Fara Poza

Contact Cultural - Mircea Duca
S-a nascut in data de 31-Martie-1978
, Judet: Cluj
Varsta: 40 ani
Texte publicate: 16

Home | Citate Celebre | Citate Noi | Citate Populare | Autori Celebri | Proverbe | Calendar Autori | Pagina Mea | Pentru Site-ul Meu | RSS | Contact
Copyright © 07.2007 Intelepciune.ro - Toate drepturile sunt rezervate
Creat si intretinut de Mican Daniel
Creative Projects